Avusturya

Avusturya

Ülkenin kültürel standardı ve gelişmiş altyapısı turizmin temelidir. Anıtları, doğal güzellikleri, Kaplıcaları ve kayak alanları yürüyüşçüleri cezbeder.
Avusturya kültürü yüzyıllardır Avrupa kültürü ile ilişkilendirilmiştir ve uluslararası kabul görmüş sonuçlar getirmiştir. Önemli binaların çoğu şimdi UNESCO Dünya Mirası olan her türlü stilde inşa edilmiştir.
Ülkenin adı klasik müzik ve müzikal olaylarla yakından bağlantılıdır. Klasik besteciler: Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Richard Strauss, Johann Strauss. 18. ve 19. yüzyıllarda Avusturya, sadece ülkede yaşayan müzisyenlerin ve bestecilerin sayısına değil, bugün hala var olan birçok opera Binası ve tiyatroya da yansıyan Viyana klasik müziği ile Avrupa Müzik yaşamının merkezlerinden biriydi.
Bununla birlikte, Avusturya ayrıca Viyana kafesinin kültürü ve birçok tipik Avusturya yemeği gibi geniş bir mutfak geleneğine sahiptir.


Viyana
Viyana idari olarak 23 ilçeye ayrılmıştır. Şehir merkezi, Ring olarak adlandırılan Ring Caddesi'ni çevreliyor. Ring Street'teki binaların en ünlüsü, farklı tarzlarda inşa edilen İmparatorluk Sarayı'dır. Saray, Avusturya Ulusal Kütüphanesi ve Albertina ve diğer müzeleri içermektedir. Ring Street'teki diğer ünlü binalar Adak Kilisesi ve borsa binasıdır. Viyana Üniversitesi Adak Kilisesi'nin yanında yer alır ve Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biridir.
Viyana sadece Avusturya'nın bir kültür merkezi değil, aynı zamanda dünyanın önde gelen müzik merkezlerinden biridir. Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert ve diğer birçok ünlü müzisyen Viyana'da yaşadı ve orada çalışmalarına devam etti. Viyana'da çok sayıda müze vardır. Bu müzelerde Habsburglar, Kutsal Roma-Alman imparatorları ve müzisyenlerden birçok koleksiyon sergileniyor. Viyana ayrıca eşsiz atmosferi ile ünlüdür. Yüzyıllar boyunca Viyana yaşamında önemli bir rol oynayan bu kahvehaneler, ünlü sanatçıların ve yazarların buluşma yeri olarak kabul edilir.


Salzburg
Ana gelir kaynağı turizmdir olan Salzburg, W. A. Mozart'ın doğduğu şehir ve "müziğin sesi"nin çekim yeridir. Bu Barok şehrin dar sokakları ve geniş meydanları UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde hak ettiği yeri almıştır. Dünyaca ünlü Salzburg Festivali, muhteşem panorama ve Noel'in sayısız cazibesi, Salzburg'u kendi başına tam teşekküllü bir sanat eseri haline getiriyor ve karşılaştırılamaz.
Tarihi bölgenin kalbinde çok sayıda müze, mağaza, geleneksel işletme veya restorandan birinde, her ziyaretçi Salzburg'da en sevdiği yeri bulacağından emin. Kalabalık şehirden hoş bir şekilde uzaklaşan sayısız açık "misafir Bahçesi" sizi geleneksel yemeklerin eşlik ettiği serinletici biranın tadını çıkarmaya davet ediyor. Mozartın şehri uluslararası bir ün kazanmıştır.

Graz
Avusturya'nın Steiermark eyaletinin başkenti ve Steiermark'ın en büyük şehri, Viyana'dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehridir. 
 Üniversite şehri olarak bilinen Graz tarihi şehir merkezi, Orta Avrupa'nin en iyi korunmuş şehir merkezlerinden biridir. 
 Graz'ın tarihi şehir merkezi 1999 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiş, 2010 yılında Eggenberg Şatosu da Dünya Mirası listesine eklenmiştir. Graz, 2003'te Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.